4ο Νηπιαγωγείο Βόλου

Αγαπημένο μου σχολείο

Ώρες ενημέρωσης γονέων

Λίγο μετά την έναρξη της σχολικής χρονιάς γίνεται η πρώτη συνάντηση με τους γονείς και κηδεμόνες.

Κάθε εκπαιδευτικός θα ενημερώνει τους γονείς με τη λήξη των Α΄ Β΄ και Γ΄ τριμήνων σε θέματα προόδου.

Επίσης οι γονείς μπορούν να συναντούν κατ` ιδίαν τον εκπαιδευτικό της τάξης ή την προϊσταμένη του σχολείου, μετά τη 1:15 για τα πρωινά τμήματα και στις 11.30 για το ολοήμερο, κατόπιν προκαθορισμένου ραντεβού.

Δύναται επίσης σε τακτά χρονικά διαστήματα και εφόσον παραστεί ανάγκη ο κάθε εκπαιδευτικός να συγκεντρώνει τους γονείς των μαθητών για ενημέρωση και έκτακτα, σε θέματα σχετικά με την ομαλή λειτουργία της τάξης πάντα σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του ΥΠΑΙΘ με όσα μέτρα και όποιες τροποποιήσεις αυτές επιφέρουν.