ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-22

Οι αιτήσεις εγγραφών στα Δημόσια Νηπιαγωγεία και Δημοτικά σχολεία θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2021. Για την σχολική χρονιά 2021-22 στο νηπιαγωγείο εγγράφονται νήπια που έχουν γεννηθεί το 2016 και το 2017.

• Οι αιτήσεις εγγραφών γίνονται μέσω ηλεκτρονικής εφαρμογής με Ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής στη σελίδα της εφαρμογής      https://proti-eggrafi.services.gov.gr/και επιλογή του Νηπιαγωγείου στο οποίο ανήκει σύμφωνα με τη διεύθυνση κατοικίας του.

Τα όρια του 4ου Νηπιαγωγείου Βασιλικού είναι :

28ης Οκτωβρίου – Πινδάρου –Ζήνωνος-Σαπφούς-Αγ.Ιωάννη Ρώσσου -28ης Οκτωβρίου-Πλάτωνος-Φειδίου-Θερμοπυλών.

ΥΠΟΒΟΛΗ    ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ

1)Ατομικό δελτίο υγείας μαθητή (θα δοθεί στο Νηπιαγωγείο)

2) Βιβλιάριο εμβολίων (επίδειξη)

3) Σε περίπτωση μαθητών /τριών με αναπηρία ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες την βεβαίωση από το ΚΕΣΥ ή Δημόσιο Ιατροπαιδαγωγικό κέντρο.

Τα παραπάνω δικαιολογητικά οι γονείς θα τα προσκομίζουν κατόπιν συγκεκριμένου ραντεβού με την προϊσταμένη του σχολείου.

Μπορείτε να επικοινωνείτε με την προισταμένη :

Τηλ. 22210-50780 ή  6937392714

Mail: mail@4nipvasil.eyv.sch.gr

Υπεύθυνη Επικοινωνίας  Ευαγγελία Κουσερή

Μπορείτε να καλείτε μεταξύ των ωρών: 11.30π.μ.-13.00μ.μ.

Κατηγορία: Zωα.