ΑΡΧΗ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2023-24

Ας είναι χαρούμενη και δημιουργική η νέα σχολική χρονιά!!

αρχη σχ χρονιας

Ένα καινούριο “ταξίδι” μόλις ξεκινά, με ταξιδιώτες τους μικρούς μαθητές και μαθήτριές μας!! Συνοδοιπόροι τους Νηπιαγωγοί και Γονείς!!

Οι βαλίτσες είναι γεμάτες όνειρα, προσδοκίες, παιχνίδια, σχέδια και “χάρτες”, που μέσα από ευχάριστες στιγμές, θετικό κλίμα, συνεργασία και δημιουργική έκφραση, οδηγούν στη ΓΝΩΣΗ!!

Είμαστε έτοιμοι για την εκκίνηση!!Καλό μας ταξίδι!!

-Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά, παρουσία και εκπροσώπων του Δ. Θέρμης:

αγιασ  αγια 1

αγιασμ  αγιασμο

-Αναμνηστικά δωράκια στους μαθητές για το καλωσόρισμα στο σχολείο:

τσα arx

τσαντ

κοχυλ

-Ευχές για καλή συνεργασία εκπαιδευτικών και γονιών:

αρχ  αρχη

πολυ χρ

Για να διευκολύνουμε την προσαρμογή των μαθητών στο Νηπιαγωγείο και για την καλλιέργεια της συνεργασίας σχολείου – οικογένειας, οι γονείς διάβασαν στο σπίτι την “Ιστορία του Τσέστερ” και στην καρδούλα που έδωσαν οι Νηπ/γοί τα παιδιά έφεραν το “φιλάκι” της Μαμάς τους, για να τους συντροφεύει καθ΄ όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και να ανατρέχουν σ αυτό, όποτε νιώθουν την ανάγκη!!

Πατώντας στους παρακάτω συνδέσμους, μπορείτε να διαβάσετε την ιστορία:

SKM_C3110230915092500

SKM_C3110230915092501

Τα παιδιά κόλλησαν τις “καρδούλες – φιλάκια” τους σε ομαδική εργασία που κόλλησαν στην τάξη.

ΦΙΛΙ1  ΦΙΛ ΦΙΛΙ