ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ δημιουργικά

Δεν φαντάζεστε πόσες ιδέες έχουν τα παιδιά μας για να περνάει ευχάριστα η ώρα τους. ΜΕΝΟΥΝ ΣΠΙΤΙ  αλλά δημιουργούν. Δείτε και μόνοι σας!

Η Αναστασία Σ. παίζει με playmobil, κάνει τυπώματα με τις παλάμες της, μαθαίνει γραμματάκια και μετά… μας δίνει συμβουλές για τις ημέρες του κορονοϊού, ως μικρός, θηλυκός Σπύρος Παπαδόπουλος!!

Ο Κωνσταντίνος Κ. φτιάχνει κουλουράκια και ασχολείται με τους αριθμούς:

Η Αναστασία Κ. μας στέλνει την αγάπη της και φτιάχνει ένα υπέροχο ουράνιο τόξο!

Η Βιβή και η Τόνια φτιάχνουν καφέ για τις κυρίες και τους στέλνουν πολλά φιλιά:

Ο Βασίλης παίζει ποδοσφαιράκι με τον αδελφό του και ζωγραφίζει ζωάκια:

Ο Θεμιστοκλής διαβάζει παραμύθια, κάνει παζλ, φτιάχνει υγιεινό χυμό και μαθαίνει γραμματάκια και αριθμούς:

Η Σοφία μας στέλνει την αγάπη της, τα φιλιά της και τα  λουλουδάκια που έφτιαξε:

Ο Λεόντιος, διαβάζει την Οδύσσεια με τον Κύκλωπα γίνεται και ο ίδιος τρομακτικός και μετά βοηθάει τη μαμά του πλένοντας πιάτα:

Η Μαρία Γ. μας στέλνει το μήνυμά της. Θέλει πολύ να πάει σχολείο επειδή της έχουμε λείψει και μας στέλνει πολλά φιλιά:

Ο Γιάννης, φτιάχνει ωραία χρωματιστά βαζάκια και μετά φυτεύει φασόλια. Θα κάνει πειράματα με τα φυτά του και θα δει τι παθαίνουν όταν δεν έχουν φως. Του άρεσε πάρα πολύ αυτό και σίγουρα θα μας δείξει τα αποτελέσματα:

Ο Ρεμπιάν φτιάχνει πύργους με ποτηράκια και πιατάκια μιας χρήσης και λέει ότι θέλει να τελειώσει όλο αυτό, να ζούμε όλοι καλά, να πάμε στο σχολείο μας, να παίξουμε στο πάρκο και να πάμε κατασκήνωση:

Η Ελένη ζωγραφίζει ζωάκια, παίζει με τα παιχνίδια της και μας στέλνει φιλάκια:

Η Ευαγγελία μαζεύει λουλουδάκια στην αυλή της, παίζει με το ποδήλατό της, ζωγραφίζει τους φίλους της από το σχολείο και λέει ότι της έχουμε λείψει πολύ:

Η Ανατολή ανυπομονεί ν’ ανοίξουν τα σχολεία για να κάνει εργασίες και στέλνει φιλάκια στους συμμαθητές της και στις κυρίες!

Ο Κωνσταντίνος Π. παίζει με το αρκουδάκι του λέει ότι του λείψαμε πολύ και στέλνει φιλιά. Παίζει και αγώνες και βγαίνει κυπελλούχος!

Ο Κοσμάς διαβάζει παραμύθια, ζωγραφίζει εικόνες και …χτίζει και ένα σπίτι:

Η Κωνσταντίνα ονειρεύεται το καλοκαίρι, ζωγραφίζοντας κάτι καλοκαιρινό πάνω σ’ ένα φανελάκι και παίζει super market:

Ο Αχιλλέας, τέλειωσε την κατασκευή που μας είχε πει ότι έφτιαχνε αυτόν τον καιρό. Ένας υπέροχος, μεγάλος δεινόσαυρος:

Πόσες ωραίες ιδέες!!! Μπράβο παιδιά! Συνεχίστε!!!

2 σχόλια στο “ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ δημιουργικά

1. Συγχαρητήρια για το έργο σας συνεχίστε . Πολύ ωραία και η σελίδα σας .

Και σ ανώτερα
    Νηπιαγωγέ Ευαγγελία Μηνδρίνού , γιατί μόνο εσένα γνωρίζω ,δεν μπορείς να φανταστείς πόσο θα σας θυμούνται τα ” λυκόπουλά ” σας , όταν φθάσουν στην ηλικία που έχω εγώ τώρα.
    Δεν ξεχνώ ποτέ τηνΙφιγένεια , Νηπιαγωγό μου το 1953 και πρώτη μου ” δασκάλα”, μετά την εν ποταμώ σωτηρία μου.