Ιαν 202110

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι ξεκινά η δια ζώσης διδασκαλία από την Δευτέρα 11-01-2021 στα Νηπιαγωγεία . Κατά την παρουσίαση των εκπαιδευτικών της σχολικής μονάδας την Παρασκευή 8 Ιανουαρίου 2021 συνεδρίασε ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Νηπιαγωγείου Παιανίας και λαμβάνοντας υπόψη τις σχετικές εγκυκλίους και οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και του ΕΟΔΥ για την ενίσχυση των μέτρων προς αποφυγή συγχρωτισμού μαθητών και γονέων- συνοδών κατά την προσέλευση και αποχώρηση αποφάσισε τα εξής:

• Προσέλευση και αποχώρηση
  • Η προσέλευση γίνεται από 8:15 έως 8:30πμ  και από τις δύο εισόδους για αποφυγή του συνωστισμού.
    Τμήματα 1 και 4 από την είσοδο του πάρκινγκ.
    Τμήματα 2 και 3  από την μεταλλική πόρτα ,σκάλα.
  • Τα παιδιά θα παραλαμβάνει η νηπιαγωγός του τμήματος η οποία θα κάνει την  θερμομέτρηση τους πριν την είσοδό τους στο σχολείο.
  • Οι γονείς- συνοδοί θα τηρούν τις απαραίτητες αποστάσεις μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία και αποχωρούν μετά την θερμομέτρηση του παιδιού τους
    Στις 8:30 η πόρτα κλειδώνει.
  • Η αποχώρηση των δύο τμημάτων θα γίνεται με τον ίδιο τρόπο στις 13.00 για το πρωινό υποχρεωτικό πρόγραμμα και στις 16.00 για το προαιρετικό ολοήμερο πρόγραμμα.                                                      Παρακαλούμε να περιμένετε  σε διακριτική απόσταση για την παραλαβή του παιδιού σας .                      Υπενθυμίζουμε την οδηγία του ΥΠΑΙΘ οι μαθητές/τριες να παραλαμβάνονται από το ίδιο πρόσωπο ή από άτομο του στενού οικογενειακού περιβάλλοντος.
  • Για όσες οικογένειες χρησιμοποιούν το λεωφορείο μετακίνησης τα δρομολόγια θα πραγματοποιηθούν κανονικά από Δευτέρα 11-1-2021.
  • Η πρόωρη υποδοχή λειτουργεί κανονικά για τα παιδιά του Ολοήμερου προγράμματος από τις 07.45πμ.
  • Οι τάξεις και οι λοιποί χώροι του σχολείου θα αερίζονται τακτικά σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του ΥΠΑΙΘ.

Καλή αρχή και καλή Δύναμη!

Σας ευχόμαστε μια ΥΓΙΗ ,Καλή Χρονιά με αισιοδοξία !

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Νηπιαγωγείου Παιανίας.

από κάτω από: ΓΟΝΕΙΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Επαναλειτουργία Νηπιαγωγείων- Οδηγίες για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των νηπίων”