4ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Άλλος ένας ιστότοπος Blogs.sch.gr

Μοιράζουμε πασχαλινά χαμόγελα

Απρ 202416

Οι εκπαιδευτικοί του νηπιαγωγείου μας με χαρά αποδεχθήκαμε την πρόσκληση σε μία ακόμα εθελοντική δράση του You Smile από τον οργανισμό “Το Χαμόγελο του Παιδιού”, για τα παιδιά που νοσηλεύονται στα νοσοκομεία. Οι μαθητές του νηπιαγωγείου μας δημιούργησαν με χαρά και ευαισθησία πασχαλινά στολίδια και κάρτες, τα οποία εστάλησαν στο “Χαμόγελο του Παιδιού”, προκειμένου εκείνοι με τη σειρά τους να τα παραδώσουν στο ιατρικό προσωπικό μιας παιδιατρικής κλινικής. Στόχος μας είναι να βοηθήσουμε όλοι μαζί στον πασχαλινό στολισμό των δωματίων των παιδιών που θα περάσουν τις γιορτές του Πάσχα μέσα σε μία κλινική.

Ευχόμαστε σε όλους Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση!

1 2 2 2 3 1 4 2 5 1

από κάτω από: Δράσεις στο σχολείο μας| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μοιράζουμε πασχαλινά χαμόγελα

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Χρήσιμα έγγραφα