ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

Αγαπητοί γονείς ,

Σας καλωσορίζουμε στο νηπιαγωγείο μας, η φετινή σχολική χρονιά είναι μία ιδιαίτερη χρονιά για όλους μας.Πρωταρχικός στόχος μας παραμένει η ασφάλεια και η υγεία των παιδιών με έμφαση στους βασικούς κανόνες προσωπικής υγιεινής και στη χρήση προστατευτικής μάσκας. Ωστόσο, κατ’εξοχήν στόχος του Νηπιαγωγείου είναι να βοηθήσει την ολόπλευρη και ισόρροπη ανάπτυξη των νηπίων, σωματικά, νοητικά, συναισθηματικά και κοινωνικά μέσα από οργανωμένες δραστηριότητες και από το παιχνίδι (ελεύθερο ή οργανωμένο) που κατέχει πρωτεύοντα ρόλο στην εξέλιξη του προγράμματος ως κυρίαρχο μέσο ανάπτυξης,μάθησης και κοινωνικοποίησης των παιδιών.

Σε αυτό το ταξίδι των παιδιών η συνεργασία σχολείου-οικογένειας αποτελεί πολύτιμο εργαλείο. Οι νηπιαγωγοί είναι πάντα στη διάθεσή σας για να ακούσουν τους προβληματισμούς, τις ιδέες σας και την γνώμη σας είτε από κοντά είτε τηλεφωνικά ή ηλεκτρονικά μέσω e-mail.Θα οριστούν επίσης ατομικά ραντεβού με όλους ώστε να γνωριστούμε καλύτερα.

Με εκτίμηση οι νηπιαγωγοί