4ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ

A view of our yard1

Το 4ο Νηπιαγωγείο Λυκόβρυσης λειτουργεί από το 2006 και στεγάζεται σε κτήριο κατασκευής του Ο.Σ.Κ. Οι εσωτερικοί και εξωτερικοί χώροι του νηπιαγωγείου πληρούν τις προδιαγραφές λειτουργικότητας, ασφάλειας και αισθητικής δημιουργώντας τις συνθήκες για την ανάπτυξη ενός ευχάριστου και ελκυστικού μαθησιακού περιβάλλοντος.

Είναι μια μικρή αλλά δραστήρια σχολική μονάδα στην οποία η συνεργασία, η ομαδική δουλειά και η συλλογική δράση έχουν κεντρική σημασία για την υλοποίηση του οράματος για ένα σχολείο δημοκρατικό, συμπεριληπτικό, καινοτόμο και δημιουργικό, ένα σχολείο ανοιχτό στην κοινωνία και τη ζωή.

Το παρακάτω σύντομο βίντεο παρουσίασης του σχολείου δημιουργήθηκε από τους μαθητές και τις μαθήτριες για τις ανάγκες του συνεργατικού eTwinning έργου “Out of the Chessboard: an innovative way of reading, playing and programming”που υλοποιήθηκε τη χολική χρονιά 2022-2023.

Χάρτης και πλήρη στοιχεία του σχολείου