Εσωτερικοί κανονισμοί & Αξιολογήσεις σχολικής μονάδας

.jpgΑ. Εσωτερικοί κανονισμοί λειτουργίας σχολείου

1. Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας, Σχολικό Έτος 2021-2022

Τα αποτελέσματα της εσωτερικής αξιολόγησης που εξάγονται κατά τα οριζόμενα στο άρθρο 34 του ν. 4692/2020 θα αναρτηθούν το επόμενο διάστημα από τη διεύθυνση του σχολείου…

2. Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας, Σχολικό Έτος 2022-2023

Αγαπητοί Γονείς,   σας καλωσορίζουμε με ιδιαίτερη χαρά στo 4ο Νηπιαγωγείο Ηγουμενίτσας , η στενή συνεργασία μας, κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους αλλά και η βοήθεια και συμπαράσταση σας στο έργο μας θα συμβάλλουν  στην ομαλή  προσαρμογή και φοίτηση των παιδιών σας στο Νηπιαγωγείο.Η φοίτηση των παιδιών στο Νηπιαγωγείο αποτελεί  έναν από τους πιο σημαντικούς σταθμούς στη ζωή τους, γιατί η προσχολική εκπαίδευση θέτει τις βάσεις για την ολόπλευρη ανάπτυξη των παιδιών και τη μετέπειτα στάση τους προς τη μάθηση. «Η σχολική κοινότητα είναι μία οργανωμένη ομάδα που έχει όλα τα χαρακτηριστικά της κοινωνίας. Το σχολείο προετοιμάζει τους νέους να ενταχθούν ομαλά στην κοινωνία. Η εσωτερική οργάνωση της σχολικής ζωής οφείλει να εκπαιδεύει και να διαπαιδαγωγεί σύμφωνα με τα πρότυπα και τις ανάγκες της δημοκρατικής κοινωνίας.» (ΥΠΑΙΘΑ- Βασικές  αρχές κανονισμού λειτουργίας των σχολείων). Για το σκοπό αυτό συντάσσεται ο Κανονισμός Εσωτερικής λειτουργίας του Νηπιαγωγείου, ο οποίος είναι πλήρως εναρμονισμένος με την ισχύουσα νομοθεσία για τη λειτουργία του σχολείου. Ευχόμαστε σε όλους σας Υ γ ε ί α, π ρ ό ο δ ο, δ ύ ν α μ η και  κ α λ ή  σ χ ο λ ι κ ή  χ ρ ο ν ι ά!

Β. Αξιολογήσεις Εκπαιδευτικού έργου Σχολικής Μονάδας:

1. Πρώτη Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού
Έργου της Σχολικής Μονάδας (έτος αναφοράς: 2020-2021)  Δεν υλοποιήθηκε

2.Πρώτη Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού
Έργου της Σχολικής Μονάδας (έτος αναφοράς: 2021-2022)  Δεν υλοποιήθηκε

3α. Πρώτη Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής μονάδας
Έργου της Σχολικής Μονάδας (έτος αναφοράς: 2022-2023)

3β.Πρώτη Έκθεση Εξωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας

Έργου της Σχολικής Μονάδας (έτος αναφοράς: 2023-2024)

Υποσελίδες