«Μίλα Τώρα»- Δράση για το «Χαμόγελο του Παιδιού»

«Το Χαμόγελο του Παιδιού» εν όψει της 6ης Μαρτίου Σχολικής Ημέρας Ενάντια στην Ενδοσχολική Βία και Εκφοβισμό πραγματοποίησε για 11η συνεχή χρονιά την εκστρατεία Μίλα Τώρα. Όλες οι δράσεις έγιναν στο πλαίσιο της θεσμοθετημένης συνεργασίας του με το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων και μέσα από το εγκεκριμένο εκπαιδευτικό πρόγραμμα από το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής με τίτλο «ΓΙΝΟΜΑΙ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ-ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΟΥ» (Αρ. Πρωτ.: Φ.2.1/ΕΧ/65889/112444/Δ7).

Με βασικό μήνυμα το «ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ» κλήθηκαν όλα τα σχολεία και τα παιδιά να συμμετέχουν και να δημιουργήσουν το δικό τους μήνυμα. Το 4o Νηπιαγωγείο Φαρσάλων  ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα και συμμετείχε με το δικό του μήνυμα ενάντια στην Ενδοσχολική Βία και τον Εκφοβισμό!

IMG 20240221 114046

Η χαρά μας είναι μεγάλη που  συμμετείχαμε μαζί με τους  17.767 μαθήτριες και μαθητές από 612 διαφορετικά σχολεία ανά την χώρα, ενώνοντας τη φωνή μας ενάντια στον ενδοσχολικό εκφοβισμό.

Ευχαριστούμε , για τον έπαινο συμμετοχής των μαθητών μας, στην εκστρατεία!

ΕΠΑΙΝΟΣ ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ 2024 1