ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΓΙΑΣΜΟΥ ΣΧ.ΕΤΟΥΣ 2018-2019

Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΩΡΑ 10:30 ΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΓΙΑΣΜΟΥ ΣΧ.ΕΤΟΥΣ 2016-2017

Ο ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΩΡΑ 10:30 ΤΟ ΠΡΩΙ

ΘΕΜΑ :ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2016

Σύμφωνα με την  εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδε ίας, Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού ,οι εγγραφές στο νηπιαγωγείο αρχίζουν την 1η Ιουνίου και ολοκληρώνονται την 21η Ιουνίου.

1-14 IOYNIOY

Ώρες εγγραφών: 12:30.-1:30 μ.μ.

14-21 IOYNIOY

Ώρες εγγραφών: 8:30.-12:30 μ.μ.

Εξαιρούνται οι μέρες 13 κ 20 Ιουνίου γιατί το σχολείο θα είναι κλειστό.

Φέτος εγγράφονται τα νήπια που έχουν γεννηθεί το2011.

Τα προνήπια{γεννημένα το 2012} δεν εγγράφονται τον Ιούνιο και δεν προσκομίζουν δικαιολογητικά!Οι γονείς των προνηπίων δικαιούνται να υποβάλλουν μόνο αίτηση για φοίτηση αλλά οριστική απάντηση για το αν θα φοιτήσουν τα παιδιά τους ή όχι, θα έχουν μετά την έναρξη του σχολικού έτους,δηλ. μετά τις 11 Σεπτεμβρίου 2016.

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

• Το γαλάζιο βιβλιάριο υγείας του νηπίου με συμπληρωμένα όλα τα εμβόλιά του.
  • ΛογαριασμόςΔΕΗ ή ΟΤΕ(ΟΧΙ ΚΙΝΗΤΟΥ)ή μισθωτήριο συμβόλαιο που να αποδεικνύει την διεύθυνση μόνιμης κατοικίας του νηπίου. Όλα στο όνομα του ενός τουλάχιστον από τους 2 γονείς.

Δεν θα γίνουν δεκτά δικαιολογητικά στο όνομα τρίτων προσώπων.

• Α.Δ.Υ.(Θα δοθεί στο νηπιαγωγείο, να συμπληρωθεί από γιατρό)
  • Υπεύθυνη δήλωση για την ασφαλή προσέλευση-αποχώρηση του νηπίου(Θα δοθεί στο νηπιαγωγείο)
  • Αίτηση εγγραφής(Θα δοθεί στο νηπιαγωγείο)

Η Προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου

ΘΕΜΑ:ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2015

Σύμφωνα με την υπ αριθ.Φ.6/369/65741/Γ1/15-5-2015 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας,Θρησκευμάτων,Πολιτισμού και Αθλητισμού,οι εγγραφές στο νηπιαγωγείο αρχίζουν την 2η Ιουνίου και ολοκληρώνονται την 20η Ιουνίου.

Φέτος εγγράφονται τα νήπια που έχουν γεννηθεί το2010.

Τα προνήπια δεν εγγράφονται τον Ιούνιο και δεν προσκομίζουν δικαιολογητικά!Οι γονείς των προνηπίων δικαιούνται να υποβάλλουν μόνο αίτηση για φοίτηση αλλά οριστική απάντηση για το αν θα φοιτήσουν τα παιδιά τους ή όχι, θα έχουν μετά την έναρξη του σχολικού έτους,δηλ. μετά τις 11 Σεπτεμβρίου 2014.

Ώρες εγγραφών:11:30π.μ.-1:30μ.μ.

Απαραίτητα δικαιολογητικά:

• Πιστοποιητικό γέννησης νηπίου(ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΑΥΤΕΠΑΓΓΕΛΤΑ)
  • Το γαλάζιο βιβλιάριο υγείας του νηπίου με συμπληρωμένα όλα τα εμβόλιά του.
  • Λογαριασμός ΔΕΗήΟΤΕ(ΟΧΙ ΚΙΝΗΤΟΥ)που να αποδεικνύει την διεύθυνση μόνιμης κατοικίας του νηπίου.
  • Α.Δ.Υ.(Θα δοθεί στο νηπιαγωγείο,να συμπληρωθεί από γιατρό)
  • Υπεύθυνη δήλωση για την ασφαλή προσεύλευση-αποχώρηση του νηπίου(Θα δοθεί στο νηπιαγωγείο)
  • Αίτηση εγγραφής(Θα δοθεί στο νηπιαγωγείο)

Η Προισταμένη του Νηπιαγωγείου