Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώσουμε ότι ο καθιερωμένος αγιασμός των μαθητών για το σχολικό έτος 2021-22 θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου στις 09.00 το πρωί στον αύλειο χώρο του Νηπιαγωγείου. Λόγω των αναγκαίων μέτρων πρόληψης διασποράς του ιού COVID-19  η είσοδος θα επιτρέπεται μόνο  σε έναν συνοδό γονέα για κάθε μαθητή ,με τη χρήση μάσκας από όλους και τηρώντας τις αποστάσεις.

Η είσοδος των μαθητών/μαθητριών στο σχολείο γίνεται με επίδειξη και όχι προσκόμιση βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος.

Η διενέργεια αυτοδιαγνωστικού́ ελέγχου (self-test) είναι υποχρεωτική́ για τους/τις μαθητές/τριες όλων των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Εξαιρούνται του μέτρου, τα παιδιά που έχουν ιστορικό νόσησης εντός του τελευταίου 6μήνου.

Θα δοθούν οδηγίες οδηγίες για θέματα που αφορούν  στη γενικότερη λειτουργία του σχολείου.

Ευχόμαστε σε όλους μια καλή, ασφαλή και δημιουργική χρονιά.