Ανθρωπιστική Βοήθεια

ΠΡΟΣΦΟΡΑΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

Όλοι ΜΑΖΙ, εκπαιδευτικοί – μαθητές – γονείς – κηδεμόνες, συμπαραστεκόμαστε στα παιδιά που χρειάζονται βοήθεια λόγω των δυσμενών συνθηκών από τον πόλεμο στην Ουκρανία.

Τα είδη πρώτης ανάγκης που προσφέρθηκαν από γονείς και κηδεμόνες,  με την συγκινητική συμβολή της “Ομάδα Γονέων” του σχολείου μας, συγκεντρώθηκαν και μεταφέρθηκαν στο “Χαμόγελο του Παιδιού” για να δοθούν στα αθώα θύματα αυτού του πολέμου.

Στο πλαίσιο της ανθρωπιστικής κρίσης που εκτυλίσσεται τις τελευταίες μέρες στην Ουκρανία, το “Χαμόγελο του Παιδιού” στέκεται στο πλευρό των παιδιών της χώρας, ξεκινώντας  μία πανελλαδική κινητοποίηση, η οποία περιλαμβάνει την οργάνωση μίας Πανελλαδικής Συγκέντρωσης Ειδών Πρώτης Ανάγκης, ο συντονισμός της οποίας υλοποιείται σε συνεργασία με το Υπουργείο Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας και τον Ευρωπαϊκό Μηχανισμό Πολιτικής Προστασίας.

Oykrania1

oykrania 2