Το Αστέρι της Ευχής

Χριστούγεννα, ημέρες Αγάπης .. Οι μαθητές, οι εκπαιδευτικοί, οι γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας, προσεγγίσαμε με ευαισθησία την έννοια της αλληλεγγύης και της κοινωνικής προσφοράς για όσους το χρειάζονται, μέσω του φιλανθρωπικού οργανισμού “Make α Wish”..

Οι μαθητές μας, γνώρισαν ιστορίες παιδιών που έχουν ακόμη περισσότερο την ανάγκη να πιστέψουν στα αστέρια και συνεχίζουν να δίνουν έναν αγώνα ζωής, με την ελπίδα αυτά τα αστέρια να πραγματοποιήσουν μία ευχή τους.

Ευχές για ΑΓΑΠΗ, ΥΓΕΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ, ΕΛΠΙΔΑ, ΧΑΡΑ, ας μοιράσουμε με την καρδιά μας, σε όλο τον κόσμο…

Εκπαιδευτικοί Δράσης

Μαρίζα Μανωλάκη, Ειρήνη Παππά, Αγγελική Παπούτση, Σοφία Ζεγκινίδου

Ιδιαίτερη ήταν η συμβολή από την Ομάδα Γονέων του σχολείου μας, με υπεύθυνη την κα Μαρία Νικολαράκου – Καραμπέρη. Όλοι οι γονείς συμμετείχαν με ευαισθησία σε αυτή την πρωτοβουλία κοινωνικής προσφοράς.

Ευχαριστούμε την κα Νίκη Κάντζου για την ευγενική παραχώρηση του τραγουδιού “Ένα Αστέρι στο συρτάρι” (Στίχοι : Νίκη Κάντζου, Μουσική: Νίκος Παπαδογιώργος)

Ευχαριστούμε τον Λευτέρη Καμπεζά που είναι πάντα δίπλα μας και μας εμπνέει με τα καλλιτεχνικά αριστουργήματά του.

jjghj