ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας γνωστοποιούμε τα όρια της σχολικής περιφέρειας του 4ου Νηπιαγωγείου Αργοστολίου που απαρτίζονται από τις παρακάτω οδούς : Δεβοσέτου( αρίθμηση με μονούς αριθμούς)  ως Αμοργού στη συμβολή με την οδό Στ. Πυλαρινού-ευθεία στην περιφερειακή οδό. Επίσης, στη σχολική περιφέρεια του νηπιαγωγείου εντάσσονται μέρος των Λαϊκών κατοικιών με όρια τις οδούς: Βουτσινά ( αρίθμηση με ζυγούς αριθμούς) διασταύρωση με Τσιλιμιδού- διασταύρωση με Αποστολάτου-Τζουγανάτου- Βασιλάτου, καθώς και η περιοχή ΚΤΕΛ-Λυκιαρδοπουλάτα και τα χωρία Χελμάτα, Κομποθεκράτα .

Επίσης σας ενημερώνουμε πώς οι εγγραφές θα γίνουν ηλεκτρονικά, δεδομένων των ιδιαίτερων συνθηκών της πανδημίας του Κορονοϊού,  μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης (gov.gr) με υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης εγγραφής, την οποία υποβάλλουν οι γονείς/κηδεμόνες των νηπίων / προνηπίων για το νηπιαγωγείο που ανήκουν, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας τους και σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας του νηπιαγωγείου.