Δικαιολογητικά εγγραφής – ανανέωσης εγγραφής για το σχ. έτος 2023-2024

Καλούνται οι γονείς/κηδεμόνες για την ολοκλήρωση της εγγραφής των μαθητών στο Λύκειο, να καταθέσουν αυτοπροσώπως ή με e-mail από την 1η Σεπτεμβρίου 2023 μέχρι την 8η Σεπτεμβρίου και ώρα 9:00 – 13:00, τα παρακάτω δικαιολογητικά ευκρινώς συμπληρωμένα:

1. Αίτηση προς το 4ο ΓΕΛ Πύργου(πατήστε εδώ για λήψη).
  2. Ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής εκτυπωμένη από το e-eggrafes.
  3. Υπεύθυνη δήλωση ν. 1599/1986, του κηδεμόνα ή του μαθητή αν είναι ενήλικος(πατήστε εδώ για λήψη).
  4. Υπεύθυνη Δήλωση του έτερου κηδεμόνα (όχι του κηδεμόνα που υπέβαλε την ηλεκτρονική αίτηση) ότι εγκρίνει το περιεχόμενο της ηλεκτρονικής αίτησης όπως αυτό έχει υποβληθεί(πατήστε εδώ για λήψη).

Επιπλέον για τους μαθητές της Α΄ Λυκείου

• Φωτοαντίγραφο αστυνομικής ταυτότητας ή εφόσον δεν υπάρχει, πιστοποιητικό γέννησης του/της μαθητή/μαθήτριας.
  • Για τους/τις μαθητές/τριες, που δεν είναι εγγεγραμμένοι/ες στα Μητρώα Δήμου/Δημοτικής Ενότητας της χώρας, πρέπει να κατατίθεται στη σχολική μονάδα θεωρημένο και επίσημα μεταφρασμένο Πιστοποιητικό από τη χώρα τους.