ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2019-20. ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΜΕΧΡΙ: 17 Ιουνίου 2019 και ώρα 00:00

Οι μαθητές/-τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ. – ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2019 – 2020, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-eggrafes στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία,  έως τη 17η Ιουνίου 2019 και ώρα 00:00. Στην περίπτωση ανήλικων μαθητών/-τριών την Ηλεκτρονική Αίτηση υποβάλλει ο κηδεμόνας που έχει καταχωριστεί στο ΠΣ myschool. Σε περίπτωση ενήλικων μαθητών/-τριών, Ηλεκτρονική Αίτηση μπορούν να υποβάλουν οι ίδιοι, με τους δικούς τους κωδικούς ΓΓΠΣ (taxis), εφόσον είναι καταχωρισμένοι στο ΠΣ myschool (ως κηδεμόνες του εαυτού τους).

Κατά την υποβολή της Ηλεκτρονικής Αίτησης καταχωρίζονται απαραίτητα τα παρακάτω στοιχεία:
— Το e-mail του κηδεμόνα ή του/της ενήλικου/-ης μαθητή/-τριας
— Το μητρώνυμο του κηδεμόνα ή του/της ενήλικου/-ης μαθητή/-τριας

Για τα ΓΕ.Λ.:
— Επιλογή Ημερήσιου ή Εσπερινού ΓΕ.Λ.
— Η τάξη στην οποία θα φοιτήσουν οι μαθητές/-τριες το επόμενο σχολικό έτος
— Επιλογή ξένης γλώσσας (Α΄ Λυκείου)
— Μαθήματα επιλογής ( Α΄ και Γ΄ Λυκείου)
— Επιλογή Ομάδας Προσανατολισμού (Β΄ και Γ΄ Λυκείου)

— Το σχολείο τελευταίας φοίτησης καθώς και το έτος τελευταίας φοίτησης
— Ο Αριθμός Μητρώου (Α.Μ.) μαθητή/-τριας (ο οποίος αναγράφεται στον έλεγχο προόδου, στο  Ατομικό Δελτίο μαθητή)
— Η ημερομηνία γέννησης του/της μαθητή/-τριας
— Από ποιον/-α καταχωρίζεται η Ηλεκτρονική Αίτηση
— Ο αριθμός του κινητού ή του σταθερού τηλεφώνου του/της κηδεμόνα ή του/της μα-θητή/-τριας.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:  ΕΞΕ-80206-2019-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ-ΓΙΑ-ΤΗΝ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ-ΑΙΤΗΣΗ-ΕΓΓΡΑΦΗΣ-ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ-ΕΓΓΡΑΦΗΣ-Η-ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗΣ-ΜΑΘΗΤΩΝ-ΤΡΙΩΝ-ΓΙΑ-ΤΟ-ΣΧΟΛΙΚΟ-ΕΤΟΣ-2019-20

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Χωροταξική κατανομή για την εγγραφή των αποφοίτων των Γυμνασίων της ΔΔΕ Ηρακλείου στα ΓΕΛ της ΔΔΕ Ηρακλείου