ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Πειραιά διοργανώνει διαδικτυακό σεμινάριο για τις ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΕΙΡΑΙΑ την Παρασκευή 28 Μαΐου 2021 και ώρα 11:00-12.30. Η εκδήλωση αφορά στους μαθητές και Λυκείου όλων των τάξεων, τους γονείς τους, εκπαιδευτικούς, συμβούλους επαγγελματικού προσανατολισμού και ειδικότερα τους μαθητές της Γ΄ Λυκείου. Κατά τη διάρκεια του σεμιναρίου θα αναλυθούν οι σπουδές στα τμήματα του Πανεπιστημίου Πειραιά, οι προοπτικές των αποφοίτων στην αυριανή αγορά εργασίας αλλά και έξυπνες εξειδικεύσεις της επόμενης δεκαετίας.

Το πρόγραμμα του σεμιναρίου είναι:
11:00 – 12:00 Σπουδές στο Πανεπιστήμιο Πειραιά: Ανάλυση των τμημάτων, της φύσης των σπουδών τους και των προοπτικών τους, Ανδρόνικος Καλίρης, Σύμβουλος Εκπαίδευσης και Σταδιοδρομίας
12:00-12:20 Σπουδές με Μέλλον από το Πανεπιστήμιο Πειραιά και έξυπνες εξειδικεύσεις, Δρ. Κωνσταντίνος Κότιος, Σύμβουλος Εκπαίδευσης, LABORA Σύμβουλοι Εκπαίδευσης.
Παρακαλούμε να προωθήσετε την εκδήλωση σε κάθε ενδιαφερόμενο.
Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής: careeroffice@unipi.gr
Ευχαριστούμε εκ των προτέρων και παραμένουμε στη διάθεσή σας.
Με εκτίμηση,

Η ομάδα του Γρ. Διασύνδεσης