Απαιτούμενα Δικαιολογητικά για τους μαθητές της Α΄ Λυκείου

Παρακαλούνται οι κηδεμόνες των μαθητών της Α’ Λυκείου  του σχολείου μας, κατά το σχολικό έτος 2019-20 να προσκομίσουν:

• Φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας του μαθητή.
  • Ηλεκτρονική διεύθυνση κηδεμόνα (mail), για ενημερώσεις του σχολείου μας (απουσίες, δραστηριότητες, εκπαιδευτικοί περίπατοι, εκδρομές κτλ).
  • Ηλεκτρονική δήλωση εγγραφής.
  • Για μαθητές με ειδικές μαθησιακές/εκπαιδευτικές ανάγκες να προσκομίσουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Οι ενυπόγραφες δηλώσεις, που θα δοθούν στους μαθητές, θα κατατεθούν από τους κηδεμόνες και μόνο στη Διεύθυνση του Σχολείου.

Για ανακοινώσεις του σχολείου μας μπορείτε να επισκέπτεστε τον διαδικτυακό τόπο https://blogs.sch.gr/4lykargy/ ( 4ο  Λύκειο Αργυρούπολης blog) καθ΄ όλη τη διάρκεια της χρονιάς.

Από το γραφείο

Άνοιγμα μενού