Συμμετοχή του σχολείου μας στη διεθνή έκθεση « Αντιγόνη – Όρια και Σύνορα »

Συγγραφέας: | 20/10/2021
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συμμετοχή του σχολείου μας στη διεθνή έκθεση « Αντιγόνη – Όρια και Σύνορα » |

Στο πλαίσιο της Διεθνούς Έκθεσης « Αντιγόνη – Όρια και Σύνορα », το σχολείο μας συμμετείχε με έργα μαθητών/τριών μας, τα οποία εκτέθηκαν σε μαθητική έκθεση εκτός της μόνιμης συλλογής, υπό την επίβλεψη του καθηγητή των Εικαστικών κ. Αγγέλου Κωνσταντίνου.

Οι μαθητές/τριές μας επισκέφτηκαν την Έκθεση, την Τρίτη 19/10/21 τμηματικά, τηρώντας όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα προστασίας έναντι του covid 19, όπου και ξεναγήθηκαν στο χώρο από τον κ. Αγγέλου. Τα παιδιά μας ενημερώθηκαν για το θέμα της Έκθεσης, στην οποία διερευνήθηκαν τα όρια των σύγχρονων εγκλεισμών, σε αντιστοιχία με τους ρόλους της γυναίκας από τα χρόνια της Αντιγόνης, μέχρι και σήμερα.