Νέα Περιβαλλοντική Δράση

Συγγραφέας: | 31/05/2021
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Νέα Περιβαλλοντική Δράση |

Την Πέμπτη 27 Μαΐου 2021 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας, μία ακόμη Δράση στο πλαίσιο των προσπαθειών μας να ευαισθητοποιήσουμε τα παιδιά μας περιβαλλοντικά. Σύμφωνα λοιπόν και με τον Εσωτερικό Κανονισμό λειτουργίας του σχολείου μας υλοποιήθηκαν μια σειρά από επιμέρους δράσεις για την Ημέρα Καθαριότητας και Καλλωπισμού.

Πιο συγκεκριμένα, οι μαθητές/τριές μας συμμετείχαν μαζικά και με πολύ κέφι, γεγονός που εντυπωσίασε άπαντες! Αρχικά περιποιήθηκαν σχολαστικά τις σχολικές τους αίθουσες, το κάθε τμήμα, τη δική του και στη συνέχεια οργανωμένα και χωρισμένα, κατά τάξεις ασχολήθηκαν και φρόντισαν τον εξωτερικό προαύλιο χώρο, πάντα υπό την επίβλεψη των εκπαιδευτικών και τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα Πρωτόκολλα Υγείας. Με μεγάλη χαρά λοιπόν φύτεψαν λουλούδια, δεντράκια και καθάρισαν στη συνέχεια το χώρο.

Συγχαίρουμε όλα τα παιδιά μας για την απόλυτη συνεργασία που επέδειξαν και επιβραβεύτηκαν γι’ αυτό, λαμβάνοντας το καλύτερο τμήμα κάθε τάξης τιμητικό Έπαινο !