Επανέναρξη μαθημάτων δια ζώσης με Δράσεις !!

Συγγραφέας: | 24/05/2021
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Επανέναρξη μαθημάτων δια ζώσης με Δράσεις !! |

Την Παρασκευή 14 Μαρτίου 2021 υλοποιήθηκε στο σχολείο μας μια ακόμη Δράση, στο πλαίσιο επανέναρξης των μαθημάτων δια ζώσης. Τα παιδιά μετά από μια δύσκολη περίοδο εγκλεισμού προσπαθούν να επανέλθουν στην καθημερινότητά τους, τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα αυτοπροστασίας και στο χώρο του σχολείου.

Από τη μεριά μας κάνουμε ό, τι μπορούμε για να τα στηρίξουμε και να τα ενδυναμώσουμε ψυχολογικά. Έτσι στον προαύλιο χώρο του σχολείου στήθηκε ένα υπαίθριο Σκάκι, όπου τα ίδια τα παιδιά επιμελήθηκαν την προετοιμασία του και κατά τη διάρκεια των διαλειμμάτων τους ξεκίνησε το Εσωτερικό Πρωτάθλημα του ομώνυμου Ενδοσχολικού Ομίλου. Έτσι διασκεδάζουν, τηρώντας πάντα τα Υγειονομικά Πρωτόκολλα.

Επίσης στήθηκε και άλλο ένα καινούριο τραπέζι πινγκ πονγκ, το οποίο τα παιδιά μας τίμησαν δεόντως και ασφαλώς!!