Αθλητικά δρώμενα

Συγγραφέας: | 26/02/2020
Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αθλητικά δρώμενα |

Με τη συμμετοχή 300 μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου από διάφορες περιοχές του Νομού μας πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 13/12/19 στη Θήβα μια ιδιαίτερη αθλητική δράση, με τη συμβολή της Εθνικής Ολυμπιακής Ακαδημίας ( ΕΘΝ. Ο. Α. ). Το ΠΕΚΕΣ Στερεάς Ελλάδας, το Γραφείο Φυσικής Αγωγής της Β/θμιας Εκπ/σης Βοιωτίας και ο Δημοτικός Οργανισμός του Δήμου Θηβαίων διοργάνωσαν στο Κλειστό Γυμναστήριο Θήβας ένα βιωματικό πρόγραμμα, όπου οι μαθητές που συμμετείχαν ( το σχολείο μας συμμετείχε με 58 μαθητές ) γνώρισαν διάφορα Ολυμπιακά αθλήματα ( ράγκμπι, ξιφασκία, άλμα επί κοντώ κ. α. ) και γνώρισαν Ολυμπιονίκες και γνωστούς αθλητές.

Ήταν μια μοναδική εμπειρία για τα παιδιά μας, τα οποία και συμμετείχαν με ενθουσιασμό.