Προκήρυξη ημερήσιας εκδρομης σε Ψίνθο και Άγιο Σουλά

Ταχ.δ/νση: Βενετοκλέων 35 ΠΡΟΣ : Τουριστικά Πρακτορεία
                  85 100  ΡΟΔΟΣ
Τηλέφωνο & FAX :  22410-25380

ΘΕΜΑ:   Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς σχετικά με μετακίνηση στην Ψίνθο και Άγιο Σουλά

ΣΧΕΤ.:    Υ.Α. 129287/Γ2/2011 (ΦΕΚ 2769, τ. Β΄, 02-12-2011) Υ.Π.Δ.Β.Μ.Θ. με θέμα «Εκδρομές-Μετακινήσεις μαθητών Δημοσίων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός χώρας»

Το  4ο Γυμνάσιο Ρόδου προκηρύσσει πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος από Τουριστικά Γραφεία για την κατάθεση προσφοράς σχετικά με μετακίνηση μαθητών του σχολείου μας στο πλαίσιο ημερήσιας εκδρομής.

Η μετακίνηση θα πραγματοποιηθεί:

Α) Στις 11 Μαΐου 2018, ημέρα Παρασκευή, με συμμετοχή περίπου 240 μαθητών/τριών και 20 συνοδών καθηγητών.

1. Αναχώρηση στις 9:00π.μ. από το 4ο Γυμνάσιο (από την πλευρά του Δημοτικού Σταδίου «Ο Διαγόρας») με προορισμό την Ψίνθο.
  2. Αναχώρηση από την Ψίνθο στις 14:00μ.μ. με προορισμό το 4ο Γυμνάσιο Ρόδου.

Β) Στις 7 Μαΐου 2018, ημέρα Δευτέρα, με συμμετοχή περίπου 80 μαθητών  και 2 εκπαιδευτικών.

1. Αναχώρηση στις 30π.μ. από το 4ο Γυμνάσιο (από την πλευρά του Δημοτικού Σταδίου «Ο Διαγόρας») με προορισμό τον Άγιο Σουλά.
  2. Αναχώρηση από τον Άγιο Σουλά στις 14:00μ.μ. με προορισμό το 4ο Γυμνάσιο Ρόδου.

Γ) Στις 9 Μαΐου 2018, ημέρα Τετάρτη, με συμμετοχή περίπου 80 μαθητών  και 2 εκπαιδευτικών.

Οι προσφορές μπορούν να κατατεθούν με εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπο ή ταχυδρομικά, με την προϋπόθεση ότι θα έχουν παραληφθεί από το 4ο Γυμνάσιο Ρόδου έως τη  Δευτέρα 23/04/2018 και ώρα 11:00 π.μ.

Οι προσφορές  πρέπει να περιέχουν και να εξασφαλίζουν τα παρακάτω:

• υπεύθυνη δήλωση ότι το Τουριστικό-Ταξιδιωτικό Γραφείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ,
  • τα λεωφορεία που θα διατεθούν για τη μετακίνηση να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (ελεγμένο από ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλότητας του οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση, πλήρως κλιματιζόμενο κλπ), καθώς και όλες τις προϋποθέσεις ασφάλειας για τη μετακίνηση των μαθητών/τριών (ζώνες ασφαλείας, έμπειρους οδηγούς κλπ).

Για όλες τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται το κόστος της εκδρομής ανά μαθητή, στο οποίο θα συμπεριλαμβάνονται όλες οι λοιπές χρεώσεις (ΦΠΑ κλπ).

Στον φάκελο της προσφοράς πρέπει να υπάρχει απαραιτήτως CD με την προσφορά σε ηλεκτρονική μορφή για να είναι εύκολη η ανάρτησή της στο διαδίκτυο.

Το Τουριστικό-Ταξιδιωτικό Γραφείο που θα επιλεγεί θα ενημερωθεί τηλεφωνικώς.

Νικόλαος Τσατταλιός