Φεβ 21

Ο Μίμης Δομάζος στο Καζούλλειο

Με μεγάλη χαρά, το σχολείο μας υποδέχτηκε μια παλιά δόξα του ελληνικού και ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου, τον άλλοτε διεθνή ποδοσφαιριστή Μίμη Δομάζο.
Με αφορμή την παρουσίαση του βιβλίου του «Μιμης Δομάζος-Μυστικά και…άλλες αποκαλύψεις» ο επονομαζόμενος και «στρατηγός» μίλησε σε μαθητές για την αυτογριογραφία του, για τις σημαντικότερες στιγμές της καριέρας του, για την πορεία του ΠΑΟ στο θρυλικό Γουέμπλεϋ, τόνισε τα ευεργετήματα του αθλητισμού στην ευζωία, απάντησε σε ερωτήσεις, ενώ κάλεσε τους μικρούς μαθητές να ασχοληθούν ενεργά με κάποιο άθλημα.
Στο τέλος υπεγραψε αυτόγραφα και φωτογραφήθηκε με πολλούς μαθητές.