Φεβ 21

Βροντερό παρών στην εκδήλωση ΡΟΔΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ

ΤΤην Κυριακή 4 Νοεμβρίου στις 11 το πρωί, το σχολείο μας εδωσε για άλλη μια χρονιά το παρών στην πλατεία Δημαρχείου που από νωρίς έγινε μπλε, μιας και ήταν το φετινό χρώμα που επέλεξε η οργανωτική επιτροπή για τα φανελάκια.
Η εκδήλωση «Ρόδος για τη Ζωή» που έγινε πλέον θεσμός για όλο το νησί της Ρόδου, έχει ως στόχο
τη συνέχιση της αναβάθμισης του παθολογοανατομικού εργαστηρίου του Νοσοκομείου μας, με την αγορά τριών μηχανημάτων τελευταίας τεχνολογίας, συμβάλλοντας με τον τρόπο αυτό στη διάγνωση και σταδιοποίηση του καρκίνου, πραγματοποιώντας βιοψίες.
Το σχολείο μας συμμετείχε στην όμορφη αυτή εκδήλωση αυτή με 72 άτομα (μαθητές/τριες-εκπαιδευτικοί) και απέδειξε για μια ακόμα φορά τα κοινωνικά του αντανακλαστικά και την κοινωνική του ευαισθησία.