Εγγραφές μαθητών στην Α΄ Γυμνασίου

Εγγραφές μαθητών στην Α΄ Γυμνασίου

.jpg

Αγαπητοί γονείς,

Σας καλωσορίζουμε στο 4ο Γυμνάσιο Παλαιού Φαλήρου.

Για να ολοκληρωθεί η διαδικασία εγγραφής θα πρέπει να κατατεθούν στο σχολείο μας τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Υπεύθυνη δήλωση νόμιμης άσκησης της κηδεμονίας του παιδιού και αποδοχή ηλεκτρονικής ενημέρωσης. Προσοχή: Να αναγράφονται τα προσωπικά στοιχεία ευκρινώς και να είναι έγκυρα τα τηλέφωνα και email επικοινωνίας του κηδεμόνα.
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή συμπληρωμένο από παιδίατρο και το οποίο θα πρέπει να προσκομίσετε συμπληρωμένο και σφραγισμένο από τον οικογενειακό σας γιατρό το αργότερο μέχρι την έναρξη των μαθημάτων.
  3. Συμπληρωμένο το έντυπο γονικής συγκατάθεσης  για ανάρτηση φωτογραφιών ή βίντεο στις σχολικές ιστοσελίδες
  4. Διαγνώσεις (ΚΕΔΑΣΥ, υγείας), αν υπάρχουν.

Σημαντικό: Οι κηδεμόνες των αλλοδαπών μαθητών/τριών θα πρέπει να προσκομίσουν φωτοτυπία του διαβατηρίου ή οποιουδήποτε άλλου εγγράφου τους συνοδεύει τόσο των δικών τους όσο και των τέκνων τους.

Επίσης θεωρείται απαραίτητη η προσκόμιση πρόσφατου πιστοποιητικού οικογενειακής κατάστασης επίσημα μεταφρασμένου στην Ελληνική Γλώσσα.

Η Διεύθυνση

και ο Σύλλογος Διδασκόντων

του 4ου Γυμνασίου Παλαιού Φαλήρου

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις και χαρακτηρίσθηκε , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.