Τηλεκπαίδευση – Πληροφορίες

Από τη Δευτέρα 9/11/2020 ξεκινάει η σύγχρονη τηλεκπαίδευση (webex)  σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Είναι το ωρολόγιο πρόγραμμα που ήδη ισχύει με μικρές αλλαγές αναφορικά με την Πληροφορική, Τεχνολογία και Οικιακή Οικονομία (δεν σπάνε τα τμήματα). Λειτουργούν κανονικά τμήματα ένταξης, επίπεδα Αγγλικών και Γαλλικά – Γερμανικά.

Επίσης έχουν αναρτηθεί οι Διευθύνσεις webx των εκπαιδευτικών (με κλικ πάνω τους μπαίνετε στο δωμάτιο του καθηγητή) και το ωράριο λειτουργίας της σύγχρονης τηλεκπαίδευσης για τα Γυμνάσια. Ακόμα υπάρχει σύνδεσμος με τις ψηφιακές μας τάξεις (eclass)  για Ασκήσεις ή Εργασίες που θα ανατεθούν.

Σε αυτή τη φάση η τηλεκπαίδευση είναι υποχρεωτική και καταχωρούνται απουσίες σε περίπτωση που κάποιος δεν είναι στο μάθημα. Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα επικοινωνήστε με το σχολείο. Υπάρχουν ακόμα  1-2 tablet διαθέσιμα για κάποιον που τα χρειάζεται.

2 σχόλια σχετικά με το “Τηλεκπαίδευση – Πληροφορίες”