Διδακτικές Επισκέψεις

• Ομάδα μαθητών της Γ Γυμνασίου επισκέφθηκε το Αρχαίο Θέατρο Μυτιλήνης στις Καμάρες. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στον αρχαιολογικό χώρο από φιλολόγους του σχολείου μας, αλλά και από τη ξεναγό κ. Σ. Σαμαρά.
  • Επίσκεψη στο Μουσείο Προσφυγικής Μνήμης 1922 στα Λουτρά Λέσβου από ομάδα μαθητών της Γ Γυμνασίου στο πλαίσιο του μαθήματος της Τοπικής Ιστορίας. Στο μουσείο οι μαθητές ξεναγήθηκαν από το Σχολικό Σύμβουλο  κ. Ε. Αναγνώστου και από τον πρόεδρο του τοπικού συλλόγου κ. Παπαχρυσό.
  • Επίσκεψη στα ΕΠΑλ Μυτιλήνης από ομάδα μαθητών της Γ Γυμνασίο στο πλαίσιο του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού. Οι μαθητές ενημερώθηκαν για τη λειτουργία των Επαγγελματικών Λυκείων και είδαν από κοντά εργαστηριακούς χώρους.

2016-03-18 12.55.31 IMG_5543