Δευτέρα 30/3/20 ξεκινά η σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Αγαπητοί γονείς, κηδεμόνες και μαθητές/τριες

Από Δευτέρα 30/3/2020, ξεκινά η σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση σύμφωνα με το πρόγραμμα που φαίνεται παρακάτω:

Για να συνδεθεί ο κάθε μαθητής πρέπει απλά να επιλέξει (μέσα από το mail που του έχει σταλεί) τον σύνδεσμο που θα βρει δίπλα στο όνομα του καθηγητή/τριάς του στην προκαθορισμένη ώρα.

Ο σύνδεσμος θα ενεργοποιήσει τη διαδικασία σύνδεσης.

Τα βήματα που θα ακολουθήσετε:

Αναλυτικές  οδηγίες για την χρήση της εφαρμογής webex θα σας δοθούν κατά την πρώτη σας σύνδεση από τους καθηγητές/τριές σας.

Η διαδικασία της εγκατάστασης της εφαρμογής θα γίνει μόνο μία φορά για κάθε υπολογιστή.

Να είστε συνδεμένοι τουλάχιστον 5 λεπτά πριν από κάθε μάθημα.