Τετραήμερη εκπαιδευτική εκδρομή της Γ’ Γυμνασίου

Το Σάββατο 18 Μαρτίου οι μαθητές της Γ’ Γυμνασίου επέστρεψαν κουρασμένοι αλλά γεμάτοι εικόνες, εντυπώσεις και εμπειρίες  από την  τετραήμερη εκπαιδευτική εκδρομή. Κατά τη διαμονή τους στην Αθήνα οι μαθητές είχαν μεταξύ άλλων την ευκαιρία να επισκεφτούν το μουσείο της ακρόπολης , τον αρχαιολογικό χώρο της ακρόπολης, το ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού, το ίδρυμα “Σταύρος Νιάρχος”, ενώ κατά τη διαμονή τους στο Τολό, επισκέφτηκαν το Ναύπλιο, το Παλαμήδι, τον αρχαιολογικό χώρο στις Μυκήνες, το αρχαίο θέατρο της Επιδαύρου. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους μαθητές μας για την άψογη συμπεριφορά τους κατά τη διάρκεια του ταξιδιού. Ευχαριστούμε επίσης και το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας για την οικονομική ενίσχυση και  γενικότερη υποστήριξή τους.