“Ημέρες Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης” στο συγκρότημα των ΕΠΑΛ Ευόσμου.

Στο πλαίσιο του σχολικού επαγγελματικού προσανατολισμού το Εργαστηριακό Κέντρο (ΕΚ) Ευόσμου δίνει τη δυνατότητα στους γονείς και κηδεμόνες του Ευόσμου και του Κορδελιού να ενημερωθούν για τις δυνατότητες που τους προσφέρουν τα Επαγγελματικά Λύκεια του δήμου μας.

Πρόκειται για βιωματική επίσκεψη που θα πραγματοποιηθεί στο σχολικό συγκρότημα των ΕΠΑ.Λ. Ευόσμου, στο τέρμα της οδού Σμύρνης, την Τετάρτη 6 Μαρτίου 2019 στις 6:30 το απόγευμα. Γονείς, κηδεμόνες αλλά και μαθητές και απόφοιτοι, θα ξεναγηθούν από τους εκπαιδευτικούς στα εργαστήρια με σκοπό να ενημερωθούν πλήρως για την επιλογή σπουδών που θα ταιριάζουν στις κλίσεις και στις προσδοκίες των οικογενειών. περισσότερες πληροφορίες επιλέξτε τους παρακάτω συνδέσμους:

prosklisi_2019

4selido_2018-19