Υλοποίηση προγραμμάτων σχολικής δραστηριότητας

sxed-sxol-drast

Τη φετινή σχολική χρονιά σχεδιάστηκαν και θα υλοποιηθούν τα παρακάτω εκπαιδευτικά προγράμματα:

• Πρόγραμμα περιβαλλοντικής αγωγής με θέμα : “Το νερό του Σεΐχη και η όμορφη πριγκίπισσα” και υπεύθυνες καθηγήτριες την κ. Χατζηδημητρίου Συρματένια και την κ. Τσομπανίδου Ξανθίππη.
  • Πρόγραμμα περιβαλλοντικής αγωγής με θέμα: “Ο θαυμαστός κόσμος των βοτάνων, οι ευεργετικές τους ιδιότητες για πρόληψη και θεραπεία” και υπεύθυνη καθηγήτρια την κ. Μπρατάνη Κυράνα.
  • Πρόγραμμα αγωγής υγείας με θέμα: “Ας δώσουμε τα χέρια για να χτίσουμε ένα καλύτερο κόσμο” και υπεύθυνες καθηγήτριες την κ. Χατζηδημητρίου Συρματένια και την κ. Μαζηρίδου Ευδοξία.
  • Πρόγραμμα αγωγής υγείας με θέμα: ” Ελαττώνω το θυμό, αυξάνω τη συνεργασία μέσα από την αγωγή της συγχώρησης” και υπεύθυνες καθηγήτριες την κ. Τσομπανίδου Ξανθίππη και την κ. Γκορτσίλα Κωνσταντίνα.