Ενημερωτικές δράσεις στο σχολείο

Το σχολείο μας ενδιαφερόμενο για την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των μαθητών μας σε ποικίλα θέματα, πέραν των εκπαιδευτικών, διοργάνωσε και πραγματοποίησε ενημερωτικές συναντήσεις, από επαγγελματίες του είδους, στο χώρο του σχολείου μας.
• Την Τρίτη 19/01/2016 οι μαθητές της Α΄και Β΄τάξης ενημερώθηκαν από την κ. Τσολόγλου Αντωνία , μαία του Κέντρου Υγείας Ευόσμου, για θέματα σχετικά με την ατομική υγιεινή.
• Τη Δευτέρα 25/01/2016 και την Τρίτη 26/01/2016 οι ίδιες τάξεις ενημερώθηκαν από τον κύριο Δρόντσο Αναστάσιο, κοινωνικό λειτουργό του Κέντρου Υγείας Ευόσμου, για την ασφαλή χρήση του Διαδικτύου.
• Τη Δευτέρα 8/02/2016 η Γ΄τάξη ενημερώθηκε από την κ. Μυλωνά Ευαγγελία, επισκέπτρια Υγείας του ΚΕΕΛΠΝΟ Θεσσαλονίκης, για τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα.