Συμμετοχή του σχολείου μας στο 1ο Μαθητικό Συνέδριο “Η θεολογία διαλέγεται με τον σύγχρονο κόσμο”

Το σχολείο μας θα πάρει μέρος στο  Μαθητικό Συνέδριο ” Η θεολογία διαλέγεται με τον σύγχρονο κόσμο” με θέμα ” Η θρησκευτική Παράδοση, ο τόπος μου και εγώ” που θα διεξαχθεί στις 28/2/2015 έως 1/3/2015 στη Θεσσαλονίκη.

Το Συνέδριο γίνεται με πρωτοβουλία του 1ου Πρότυπου Πειραματικού Λυκείου Θεσσαλονίκης και θα διεξαχθεί στους χώρους του Βυζαντινού Μουσείου. Ήδη έχουν δηλώσει συμμετοχή 80 σχολεία από όλη τη Βόρεια Ελλάδα. Το σχολείο μας θα εκπροσωπήσει η μαθήτρια του β4 Μπόζα Άννα Ραφαηλία , η οποία θα παρουσιάσει την εργασία της με θέμα ” Τα βυζαντινά μοναστήρια της Θεσσαλονίκης”. Εμείς να ευχηθούμε καλή επιτυχία!!