ΕΤΗΣΙΑ ΕΚΘΕΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

Ιούν 202224

Το σχολείο σε εφαρμογή του άρθρου 21 του Ν. 4692/2020 και της Υ.Α. 108906/ΓΔ4/10-9-2021 υλοποίησε για το σχολικό έτος 2021-2022 την Εσωτερική Αξιολόγηση της σχολικής Μονάδας.
Ο Σύλλογος Διδασκόντων, έχοντας υπόψη του την Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του σχολείου για το σχ. έτος 2021-2021, με την πράξη 45/17-11-2021 αποφάσισε
για το τρέχον σχολικό έτος 2021-2022, την υλοποίηση των παρακάτω τεσσάρων (4) ΣχεδίωνΔράσεων από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου:
Α ) Άξονας: 2 Σχολική Διαρροή-Φοίτηση
Τίτλος Σχεδίου Δράσης: Παρακολούθηση της φοίτησης και της σχολικής διαρροής
Β) Άξονας: 3 Σχέσεις μεταξύ μαθητών
Τίτλος Σχεδίου Δράσης: Αποδοχή και εφαρμογή του Κανονισμού Λειτουργίας του σχολείου
Γ) Άξονας: 3 Σχέσεις μεταξύ μαθητών
Τίτλος Σχεδίου Δράσης: Μαθητική Συμπεριφορά
Δ) Άξονας: 8 Συμμετοχή των Εκπαιδευτικών σε Επιμορφωτικές Δράσεις
Τίτλος Σχεδίου Δράσης: Η επιμόρφωση, ως εργαλείο επαγγελματικής ανάπτυξης
Μετά την υλοποίηση των παραπάνω σχεδίων δράσης, ο Σ.Δ. σε ειδική συνεδρίασή του ολοκληρώνοντας την Εσωτερική Αξιολόγηση της σχολικής Μονάδας, προχώρησε στην σύνταξη της Ετήσιας Έκθεσης Εσωτερικής Αξιολόγησης, τη συνοπτική μορφή της οποίας μπορείτε να δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:

ΣΥΝΟΠΤΚΙΗ ΕΤΗΣΙΑ ΕΚΘΕΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΣΧ. ΕΤ. 2021-2022

από κάτω από: ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΤΗΣΙΑ ΕΚΘΕΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.