Πρόσκληση στο 1o Mαθητικο συνέδριο REAL Compass

Μαρ 202214

Καλησπέρα!

Mε μεγάλη χαρά προσκαλούμε εσἀς, τα σχολεία και τους μαθητές σας στο 1ο Mαθητικο συνεδριο του  REAL Science το ῾REAL Compass῾.

Θέλουμε λίγο πριν τη δύσκολη εποχή του μηχανογραφικού και των πανελληνίων να εμπνέυσουμε, αλλα πάνω απο όλα να ενημερώσουμε όλα τα παιδια για όλα τα πιθανά πεδιἀ καριέρας

Λίγα λόγια για το REAL Compass

Το  REAL Compass είναι ένα online webinar για μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου.

Ἐχει ελεύθερη συμμετοχή και είναι αφιερωμένο στην γνωριμία των μαθητώνμε ενεργούς και νέους επαγγελματίες, επιστήμονες και ερευνητές.

Οι συμμετέχοντες θα μπορούν να παρακολουθήσουν όσα απο τα διωρα sessions θέλουν, οπου διαφορετικοί εθελοντές μας θα κάνουν απο μία παρουσίαση 10-15 λεπτών σχετικά με την καριερα τους σε όλα τα πέδια.

Επίσης θα έχουμε ένα session αφιερωμένο σε συζήτηση πάνω στις αλλαγές του μηχανογραφικού, τον ακαδημαϊκό χάρτη, την αγορά εργασίας μετά την πανδημία κλπ και ένα coffee break οπου

οι μαθητές μπορούν να γνωρίσουν τους εθελοντές μας και να μιλήσουν μαζί τους.

Στο τέλος κάθε session όλοι οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να κάνουν ερωτήσεις στους εθελοντές με ότι απορίες έχουν πάνω στο επάγγλεμα και την διαδρομή τους.

REAL Compass

Σάββατο 2 Απριλίου 2022

Πρωινά Sessions 10 πμ-12μμ και 12- 2μμ

Coffee break: 2:30 me 3:30