ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΓΙΑ 3ΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ

Αρ. Πρ. 45

ΠΡΟΣ:  Τα Ταξιδιωτικά Γραφεία

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς

για πολυήμερη εκπαιδευτική εκδρομή – επίσκεψη  ( Περιβαλλοντική – Πολιτιστική )

Με βάση την Υπουργική Απόφαση:   33120/ΓΔ4/2017   (  ΦΕΚ 681/τ.Β΄/06-03-2017 )

Α.   ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ :

• Τόπος μετακίνησης : Ιωάννινα
  • Ημερομηνίας αναχώρησης: 18 – 04 – 2019                Ώρα αναχώρησης :        07:00 π.μ.
  • Ημερομηνίας επιστροφής :   20 – 04 – 2019              Ώρα επιστροφής :   20:00 μ.μ.
  • Πλήθος συμμετεχόντων μαθητών:  π.χ.  Εξήντα ( 60 )      Τάξη / Τάξεις :     Γ΄
  • Πλήθος συμμετεχόντων συνοδών εκπαιδευτικών:   Έξι  (06   ).

Β.   ΣΥΝΟΠΤΙΚΟ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ – ΕΚΔΡΟΜΗΣ :

• Τριήμερη ( 3ημερη ) εκπαιδευτική επίσκεψη στα Ιωάννινα .
  • Διανυκτέρευση στην πόλη των Ιωαννίνων / ημέρες διανυκτέρευσης:  δύο   ( 2 ).
  • Πέμπτη 18-04-2019:  Αναχώρηση από το σχολείο στις 7:00 π.μ./Επίσκεψη στο Μουσείο  Βρέλλη/ Άφιξη και τακτοποίηση στο ξενοδοχείο/ Περίπατος στην πόλη /  Βραδινή έξοδος.
  • Παρασκευή 19 – 04-2019: Επίσκεψη και ξενάγηση  στο Νησάκι και στο μουσείο του Αλή Πασά/ Επίσκεψη στο κάστρο, στο Μουσείο Αργυροτεχνίας και στο Βυζαντινό Μουσείο/ Μεσημεριανό γεύμα-ξεκούραση / Ξενάγηση στο σπήλαιο Περάματος/ Βραδινή έξοδος
  • Σάββατο 20 -04- 2019: Επίσκεψη στο Αρχαιολογικό Μουσείο/ Επίσκεψη στο αρχαίο θέατρο της Δωδώνης/ Επιστροφή στην Αθήνα.
  • Αναχώρηση: 20 – 04-2019 από  τα Ιωάννινα για τα Άνω Λιόσια του Νομού Αττικής.
  • Μεταφορικό μέσο:   Πούλμαν  (Λεωφορείο).

Γ.   ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ  ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ :

• Η μετακίνηση θα γίνει με πούλμαν σε άριστη κατάσταση που να πληροί τους κανόνες ασφαλείας και να έχει έγκριση από τη Διεύθυνση Τροχαίας της Ελληνικής Αστυνομίας.
  • Οι προγραμματισμένες επισκέψεις και βραδινές έξοδοι θα γίνουν με το πούλμαν.
  • Η τιμή θα πρέπει να δίνεται και συνολικά και ανά άτομο συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.
  • Διαμονή σε ξενοδοχείο τουλάχιστον 4 αστέρων ή 5 αστέρων  με ημιδιατροφή. Τα δωμάτια να έχουν μονά κρεβάτια.
  • Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία
  • Ασφάλιση των συμμετεχόντων στην εκδρομή για ασθένεια ή ατύχημα.

–   Κάθε ταξιδιωτικό γραφείο απαραίτητα θα πρέπει να καταθέσει θεωρημένη με το γνήσιο της υπογραφής υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

–  Το επιλεγμένο ταξιδιωτικό γραφείο θα υπογράψει ιδιωτικό συμφωνητικό με το σχολείο, στο οποίο θα αναφέρεται ρητά και η ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης.

–   Το σχολείο διατηρεί το δικαίωμα για οποιαδήποτε γραπτή διευκρίνιση σχετικά με την εκδρομή.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους σε σφραγισμένο φάκελο στο σχολείο, που εδρεύει στα Άνω Λιόσια (Τ.Κ.13341), Πιττακού και Πυθαγόρα,  εντός δέκα     ( 10 ) ημερών από την ανάρτηση της προκήρυξης,  μέχρι  τη Δευτέρα 11-02-2019  και ώρα  12:00 μ.μ.

Ημέρα ανάρτησης:  Πέμπτη        Ημερομηνία ανάρτησης :   31-01-2019.      Ώρα:  11:00 π.μ.

Οι προσφορές που θα κατατεθούν, θα ανοιχθούν ενώπιον της επιτροπής αξιολόγησης προσφορών.

Μετά τη λήξη του χρόνου κατάθεσης των προσφορών δε θα γίνει δεκτή καμία άλλη προσφορά.

Eνστάσεις   κατά της επιλογής μπορούν να υποβληθούν εντός τριών  ( 3 ) ημερών από την ανάρτηση του πρακτικού επιλογής.

Η  ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Μπουρτζάκη Αγγέλα, ΠΕ02