Οκτ 22 2019

ΕΘΝΙΚΗ ΕΟΡΤΗ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Αγαπητοί μαθητές και γονείς-κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι η γιορτή του σχολείου μας για την εθνική επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου και ώρα 9.00 στην αίθουσα εκδηλώσεων.

Θα περιλαμβάνει:

ορισμό σημαιοφόρου και παραστατών, απονομή αριστείων και βραβείων και μια πρωτότυπη, διαδραστική γιορτή με τίτλο  «Το κουβάρι της ιστορίας».

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί

Επιμέλεια γιορτής: κα Ατζάμπου Ελ., κα Καμαρινοπούλου Αγγ.

Επιμέλεια σκηνικών: κα Περυσινάκη Β., κα Λιπάρου Β.

Μουσική επιμέλεια: κ. Γαιτανάκης Κ.

Τεχνική επιμέλεια: κα Λουκιανού Ειρ., Γκίνος Β. (Γ1), Κηπουρός Π. (Β1).

Οι μαθητές που συμμετείχαν στη γιορτή μετέφεραν το κοινό στο τηλεοπτικό στούντιο «4GYM CHANNEL», στη ζωντανή παρουσίαση ενός τηλεοπτικού παιχνιδιού, που αφορούσε σε πρόσωπα και γεγονότα του Β΄ Παγκοσμίου Πολέμου. Το β΄ μέρος του παιχνιδιού με τίτλο «Αλήθεια ή ψέμα» συνεπήρε το κοινό (μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς) που συμμετείχαν ενεργά και εμπλούτισαν τις ιστορικές τους γνώσεις.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/4gymanliosion/2019/10/22/ethniki-eorti-28is-oktovrioy-1940/