ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ (ΑΚΡΟΠΟΛΗ, 18/4/2018)

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ  Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ   ΑΤΤΙΚΗΣ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ:4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ

Δ/ΝΣΗ: ΠΙΤΤΑΚΟΥ ΚΑΙ ΠΥΘΑΓΟΡΑ, ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 210 2487898

FAX: 2102487897

ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ: ΜΠΟΥΡΤΖΑΚΗ ΑΓΓΕΛΑ

Ημερομηνία: 22/03/2018          Αρ. Πρωτ.: 166

Θέμα: «Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για εκπαιδευτική εκδρομή – μετακίνηση»

1.

Προορισμός/οί

ΑΚΡΟΠΟΛΗ (ΒΡΑΧΟΣ)
2.

Χρονική Περίοδος

Αναχώρηση 8.15

Επιστροφή 14.00

ΤΕΤΑΡΤΗ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2018
3.      Τάξη/εις Α
Προβλεπόμενος αριθμός συνοδών 4
Προβλεπόμενος αριθμός μαθητών 55
4.      Μεταφορικό/ά  μέσο/α

ΠΟΥΛΜΑΝ

Λαμβάνοντας υπόψη την υπ’ αριθμ. 33120/ΓΔ4/06-03-2017, ΦΕΚ 681/2017 απόφαση του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων «Περί εκδρομών – μετακινήσεων μαθητών Δημοσίων και Ιδιωτικών σχολείων», σας γνωρίζουμε ότι το σχολείο μας προγραμματίζει εκπαιδευτική εκδρομή – μετακίνηση με τα εξής χαρακτηριστικά:

Προσκαλούμε τα Τουριστικά Πρακτορεία που πληρούν τις νόμιμες προδιαγραφές να καταθέσουν στο Γραφείο της Διεύθυνσης του Σχολείου σφραγισμένη προσφορά  που θα περιλαμβάνει τα εξής:

1. Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας, το οποίο

βρίσκεται σε ισχύ.

1. Ασφαλιστική Ευθύνη Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  2. Πρόσθετη ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
  3. Τελική συνολική τιμή του οργανωμένου ταξιδιού αλλά και επιβάρυνση ανά μαθητή.

Η προθεσμία για την κατάθεση των κλειστών προσφορών στο Γραφείο της Διεύθυνσης του Σχολείου ορίζεται μέχρι την Πέμπτη 29 Μαρτίου 2018  και ώρα 11.00 π.μ.

Η  ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΜΠΟΥΡΤΖΑΚΗ ΑΓΓΕΛΑ