ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ 2016-2017

συροσΤέσσερα Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων υλοποιούνται στο σχολείο μας την τρέχουσα σχολική χρονιά 2016-2017:

Αγωγής Σταδιοδρομίας με θέμα: “Επαγγέλματα που μου ταιριάζουν” με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα Ντούρου Ελ. και συμμετέχοντες μαθητές και μαθήτριες της Γ΄τάξης (συμμετέχοντες καθηγητές: κος Τσούπρας Γ. και κα Καλαφάτη Αθ.)

Πολιτιστικό με θέμα: “Σύρος: Ψηφίδες πολιτισμού” με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα  Καμαρινοπούλου Αγγ. και συμμετέχοντες μαθητές και μαθήτριες της Γ΄ τάξης (συμμετέχουσες καθηγήτριες: κα Ατζάμπου Ελ. και κα Καραφώτη Β.)

Πολιτιστικό με θέμα: “Σχολική Εφημερίδα: Χαρτί και καλαμάρι” με υπεύθυνο καθηγητή τον κο Τσούπρα Γ.  και συμμετέχοντες μαθητές και μαθήτριες από όλες τις τάξεις (συμμετέχουσες καθηγήτριες: κα Καίσαρη Ευγ. και Ντούρου Ελ.)

Πολιτιστικό με θέμα: “Μαλλιά κουβάρια” με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα Περυσινάκη Β. και συμμετέχοντες μαθητές και μαθήτριες από όλες τις τάξεις (συμμετέχουσες καθηγήτριες: κα Καλαφάτη Αθ. και κα Μπουρτζάκη Αγγ.).

Έγκριση των παραπάνω Προγραμμάτων: υπ’ αριθ. Πρωτ. 12052/25-11-2016 έγγραφο της Δ/νσης Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Αττικής.