Scan0012

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ (27/2/2016)

Scan0012

Τρεις μαθητές μας (Μαρία Γ., Θωμάς Τσ. και Μάριος Μπ.) συμμετείχαν στη Μουσική Βραδιά Παιδείας που διοργάνωσε η Ε.Σ.Ε. Δ/θμιας Εκπ/σης Δήμου Φυλής, ο Πολιτιστικός Οργανισμός «Πάρνηθα» και οι Ενώσεις Γονέων της περιοχής μας στις 27/2/2016 στο Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο της Δροσούπολης. Οι μαθητές παρουσίασαν με ιδιαίτερη επιτυχία τα μουσικά κομμάτια «Wind of change», «Σ΄ έχω βρει και σε χάνω» και «Πέρασε η μπόρα»: η Μαρία Γ. τραγούδησε, ενώ ο Μάριος Μπ. τη συνόδευσε με κιθάρα και ο Θωμάς Τσ. με ντραμς. Η αφιέρωση των τραγουδιών τους στον πρόσφατα αδικοχαμένο και πολύ αγαπητό τραγουδιστή Παντελή Παντελίδη άγγιξε τις ψυχές του νεανικού  κοινού, που τους επευφήμησε ιδιαίτερα. Το γκρουπάκι πήρε έπαινο συμμετοχής, ενώ ο Μάριος Μπ. κέρδισε ένα τάμπλετ και δύο μπάλες στην λαχειοφόρο κλήρωση που ακολούθησε την παρουσίαση των μαθητικών και νεανικών μουσικών συγκροτημάτων.

Μπράβο, παιδιά! Συγχαρητήρια για την συμμετοχή και την όλη παρουσία σας!