βαμμενο προαυλιο 1

ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ Ε.Σ.Ε. Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΦΥΛΗΣ (2015-2016)

Το τρέχον σχολικό έτος 2015-2016 πραγματοποιήθηκαν για τη σχολική μας μονάδα τα παρακάτω, από την Ε.Σ.Ε. Β/θμιας Εκπ/σης του Δήμου Φυλής, με ενέργειες του Προέδρου κ. Χατζητρακόσια Νικόλαου:

Καταρχάς, σε κάθε σχολική μονάδα του Δήμου Φυλής:

1. Έγιναν οι απαιτούμενες συντηρήσεις σε υδραυλικά, ηλεκτρολογικά, ξυλουργικά, κηποτεχνικά κ.τλ.
  2. Δόθηκαν στην αρχή της σχολικής χρονιάς 2.οοο ευρώ στον Διευθυντή για την κάλυψη των τρεχουσών λειτουργικών δαπανών.
  3. Έγινε η συντήρηση και αναγόμωση των πυροσβεστήρων.
  4. Πραγματοποιήθηκε απεντόμωση και απολύμανση του σχολικού κτιρίου.
  5. Έγινε προμήθεια υλικών φαρμακείου.
  6. Πραγματοποιήθηκε έγκαιρα η συντήρηση του καυστήρα κεντρικής θέρμανσης.
  7. Έγινε έγκαιρα ο εφοδιασμός με πετρέλαιο θέρμανσης.
  8. Συντηρήθηκε και τέθηκε σε ασφαλή και πιστοποιημένη λειτουργία το ανσανσέρ (σε όσα σχολικά κτίρια διαθέτουν)
  9. Κατασκευάστηκε και τοποθετήθηκε μεγάλη μεταλλική πινακίδα με την ονομασία του σχολείου (σε όσα δεν υπήρχε).
  10. Δόθηκε αθλητικό υλικό (μπάλες ποδοσφαίρου, μπάσκετ, βόλεϋ).

Επιπλέον, στο σχολείο μας (καθώς και σε κάποια άλλα σχολεία):

1. Παραδόθηκε καινούργια μικροφωνική εγκατάσταση.
  2. Δόθηκε πινγκ-πονγκ.
  3. Βάφτηκε όλο το μπροστινό προαύλιο και η κύρια πρόσοψη του σχολικού κτιρίου.

Τέλος, ειδικά στη σχολική μας μονάδα:

1. Έγινε τσιμεντένια επίστρωση της νότιας πλευράς του προαυλίου για την αντιμετώπιση προβλήματος υγρασίας σε γειτονική οικία.
  2. Αντικαταστάθηκε ο καυστήρας πετρελαίου, που είχε παρουσιάσει σοβαρή βλάβη από προηγούμενα έτη, με αποτέλεσμα να μην θερμαίνεται η βόρεια πλευρά του σχολικού κτιρίου.
  3. Τοποθετήθηκαν 4 μεταλλικοί κάδοι απορριμμάτων στο προαύλιο.

βαμμενο προαυλιο 1  βαμμενο προαυλιο 2

IMG_9805     IMG_9809