1ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΕ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΙΕΙΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ (ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2014-2015)

Το σχολείο μας έλαβε μέρος στον διαγωνισμό για την υγιεινή διατροφή και προκρίθηκε!

Συγχαρητήρια στους μαθητές της Α τάξης που με φαντασία και πνεύμα συνεργασίας έφτιαξαν το βιντεάκι, με την καθοδήγηση της καθηγήτριας της Οικιακής Οικονομίας Καλαφάτη Αθηνάς και της καθηγήτριας των Εικαστικών Καλιτσουνάκη Κατερίνας.

Ακολουθεί η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του διαγωνισμού.

“Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά εσάς, τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές όλων των σχολείων που συμμετείχαν στον διαγωνισμό με θέμα «Τρέφομαι Υγιεινά – Αθλούμαι Καθημερινά». Η αξιολόγηση των έργων πραγματοποιήθηκε από πενταμελή επιτροπή, την οποία απαρτίζουν τόσο ειδικοί σε θέματα υγείας και διατροφής όσο και εκπρόσωποι από τους χώρους που σχετίζονται με την κάθε κατηγορία του Διαγωνισμού. Η επιτροπή αξιολόγησε τα έργα που υποβλήθηκαν με κριτήρια το περιεχόμενο και την πρωτοτυπία του μηνύματος, τη σαφήνεια του μηνύματος, το αισθητικό αποτέλεσμα, την αυθεντικότητα, τη δημιουργικότητα, την πρωτοτυπία και την αρτιότητα του έργου συνολικά.

Με χαρά ανακοινώνουμε ότι η τελική κατάταξη των έργων ανά κατηγορία διαγωνισμού έχει ως εξής:

Βίντεο
1) 1ο Βραβείο – 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
2) 2ο Βραβείο – ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΓΙΝΑΣ “ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ”

Αφίσα
1) 1ο Βραβείο – ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΥΓΙΑΛΟΥ
2) 2ο Βραβείο – 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ-ΛΥΚΕΙΑΚΕΣ ΤΑΞΕΙΣ

Η ομάδα του Προγράμματος ‘ΔΙΑΤΡΟΦΗ”