ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2011-2012

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
1. Σχολή Ορνεράκη στα πλαίσια του Πολιτιστικού Προγράμματος «Εύρηκα … ταινία» με υπεύθυνες τις κ. Καλιτσουνάκη Α. ΠΕ08 και Πετροπούλου Χ. ΠΕ04. Τα έξοδα της επίσκεψης δόθηκαν από τον Δ. Φυλής.
2. Μουσείο Λαϊκής Τέχνης και Μουσείο Λαϊκών Μουσικών Οργάνων στην Πλάκα στις 2/3/2012 στα πλαίσια του Πολιτιστικού Προγράμματος «Άρχισε γλώσσα μ’ άρχισε τραγούδια ν’ αραδιάζεις» με υπεύθυνη την κ. Ατζάμπου Ελ. ΠΕ02.
3. ΚΠΕ Λαυρίου στα πλαίσια του Περιβαλλοντικού Προγράμματος «Βελτίωση του Αύλειου Χώρου» στις 13/11/2011
4. ΚΠΕ Κρεστένων στα πλαίσια του Περιβαλλοντικού Προγράμματος «Νηρόν Ύδωρ» με υπεύθυνες τις κ. Λιπάρου Β. ΠΕ05 και Καραφώτη Β. ΠΕ03 στις 26 και 27/4/2012.
Πραγματοποιήθηκε επίσης μονοήμερη εκδρομή στις 26/4/2012 στο Ηραίον Λίμνης Λουτρακίου, όπου οι μαθητές επισκέφθηκαν το Ηραίον και τον Φάρο.
Πραγματοποιήθηκαν επίσης 4 ψυχαγωγικοί περίπατοι σε κοντινούς προορισμούς (Πάρκο Τρίτση 7/11/2011, Πλατεία Άνω Λιοσίων, Mall, κλπ.)
Όλοι οι διδάσκοντες της Σχολικής Μονάδας πήραν μέρος στις διδακτικές και εκπαιδευτικές επισκέψεις καθώς και στις εκδρομές και τους περιπάτους που πραγματοποίησε το σχολείο μας.

Επίσης το σχολείο χρηματοδότησε τα εισιτήρια για τις διδακτικές επισκέψεις των μαθητών που είχαν οικονομικό πρόβλημα.