Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μετακίνηση στο πλαίσιο συμμετοχής στη Διεθνή Νεανική Συνάντηση Αρχαίου Δράματος στο Δίον

IMG f14d4aa66910342d3368bed949fe0268 V

Εκπαιδευτική εκδρομή στο Σούνιο και στο Λαύριο

Την Πέμπτη 11 Μαϊου 2023 πραγματοποιήθηκε η μονοήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στο Σούνιο και το Λαύριο στην οποία συμμετείχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες που παίρνουν μέρος σε πολιτιστικά και περιβαλλοντικά προγράμματα φέτος.  [ α. Δουλεύοντας για την ειρήνη, β. εθνικό και ευρωπαϊκό πρόγραμμα e twinning-Διαδρομές στη Φύση και  γ. Η Φύση στη Μυθολογία, την Τέχνη…Συνέχεια ανάγνωσης Εκπαιδευτική εκδρομή στο Σούνιο και στο Λαύριο

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟ “ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ”

Την Παρασκευή 21 /1/2022  οι μαθητές και μαθήτριες 4 τμημάτων του σχολείου μας παρακολούθησαν πρόγραμμα με θέμα: “Ενδοσχολική βία και εκφοβισμός” από το Χαμόγελο του ΠαιδΙού, με ενέργειες της Ψυχολόγου που υπηρετεί στο σχολείο κ. Μαριλένας Σοφιανού. Το πρόγραμμα παρουσίασε η Ψυχολόγος κ. Ιωάννα Χαρδαλούπα, ενώ  τα παιδιά έδειξαν ενδιαφέρον και συμμετείχαν ενεργά.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗ ΔΡΑΣΗ “ΜΑΚΕ Α WISH”

Το σχολείο μας συμμετείχε και φέτος στη φιλανθρωπική δράση “Make a wish” . To 1/3 περίπου των μαθητών μας αγόρασε ένα ή περισσότερα “αστέρια της ευχής”, δίνοντας στις μέρες των Χριστουγέννων μια ζεστή ατμόσφαιρα και την ανθρώπινη διάσταση που τους αξίζουν. Το Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) εκπληρώνει τις ευχές παιδιών 3 – 18 ετών που νοσούν…Συνέχεια ανάγνωσης ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΗ ΔΡΑΣΗ “ΜΑΚΕ Α WISH”

IMG-13b6e8eb9e3b142ba0262a6c1bfd9760-V

ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΠ/ΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ (18-20/4/2019)

Τριήμερη Εκδρομή της περιβαλλοντικής και πολιτιστικής ομάδας του 4ου Γυμνασίου Άνω Λιοσίων στην πόλη των Ιωαννίνων i) Έκθεση Εκδρομής Στα πλαίσια του περιβαλλοντικού προγράμματος “Αναζητώντας μία βιώσιμη πόλη” καθώς και του πολιτιστικού προγράμματος “Μία πόλη στα σύννεφα” , που εκπονούνται από ομάδες μαθητών της Γ΄ τάξεως του 4ου Γυμνασίου Άνω Λιοσίων, πραγματοποιήθηκε στις 18, 19 και…Συνέχεια ανάγνωσης ΤΡΙΗΜΕΡΗ ΕΚΠ/ΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ (18-20/4/2019)

Υπουργείο Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Δυτικής Αττικής 4ο Γ/σιο Άνω Λιοσίων Πιττακού και Πυθαγόρα Ζωφριά-Άνω Λιόσια Τηλ. 2102587898 e mail: mail@4gym-an-liosion.att.sch.gr Πληροφορίες: Καμαρινοπούλου Αγγ., Ατζάμπου Ελ.   Σήμερα Τρίτη 12/2/2019 και ώρα 8:15 και στο Γραφείο της Δ/ντριας του 4ου Γ/σίου Άνω Λιοσίων, συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης προσφορών Τουριστικών Γραφείων για την…Συνέχεια ανάγνωσης ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΓΙΑ 3ΗΜΕΡΗ ΕΚΠ/ΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ,18-20/4/2019)

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΦΥΛΩΝ

Για τις σχέσεις και την ισότητα των δύο φύλων μίλησε στους μαθητές των τμημάτων Α1, Α2, Α3, Β2 και Β3 σήμερα Τρίτη 22/5/2018 η Υπεύθυνη Πολιτιστικών Θεμάτων Δυτικής Αττικής κ. Φουλίδη Ξανθίππη, στο πλαίσιο της Θεματικής Εβδομάδας.

ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ “ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑΜΑΡΙ”

Το πολιτιστικό μας Πρόγραμμα με τίτλο: “Σχολική Εφημερίδα: Χαρτί και Καλαμάρι” συνεχίζεται για τρίτη χρονιά φέτος, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Τσούπρα Γ. Η εφημερίδα μας θα περιλαμβάνει άρθρα με θέματα αθλητικά, κοινωνικά, πολιτιστικά, υγείας κ.λπ.

ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2016-2017

Την Τετάρτη 21/6 το απόγευμα πραγματοποιήθηκε η γιορτή λήξης της σχολικής χρονιάς του Γυμνασίου μας, στην αίθουσα εκδηλώσεων. Παρευρέθηκαν εκπρόσωποι του Δήμου Φυλής (ο Αντιδήμαρχος και Πρόεδρος Ε.Σ.Ε Δ/θμιας Εκπ/σης κ. Χατζητρακόσιας Ν. και ο Αντιδήμαρχος κ. Καμπόλης Δ.), η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Καψάλη Τζ., τα μέλη του Δ.Σ. του Σ.Γ.-Κ.,…Συνέχεια ανάγνωσης ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2016-2017