Ενημέρωση για την εποχική γρίπη

Σας ενημερώνουμε οτι, για το τρέχον σχολικό έτος, με βάση την ενημέρωση από το Υπουργείο Παιδείας, «οι απουσίες των μαθητών/τριών της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, που οφείλονται στην έξαρση της εποχικής γρίπης, δεν θα ληφθούν υπόψη για τον χαρακτηρισμό της φοίτησής τους, εφόσον οι κηδεμόνες τους ή οι ίδιοι, εάν είναι ενήλικοι/ες, προσκομίσουν στη σχολική μονάδα πρόσφατη βεβαίωση/γνωμάτευση δημοσίου ή ιδιωτικού νοσηλευτικού ιδρύματος ή ιδιώτη γιατρού, στην οποία να αναγράφεται ο λόγος και η επιβεβλημένη διάρκεια απουσίας από το σχολείο.»

Πατήστε εδώ για να δείτε πληροφορίες σχετικά με την προφύλαξη των μαθητών από την εποχική γρίπη.