Συμμετοχή στην πρώτη συνάντηση του «Ευρωπαϊκού κυπέλλου καλής θέλησης» στην Tuzla της Κωνσταντινούπολης

Τις ημέρες 8-12 Δεκεμβρίου 2014 οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας Λουκάκου Ευαγγελία (συντονίστρια), Αυλωνίτης Πέτρος, Βουρλούμης Βασίλης και Παπαθωμά Χρύσα συναντήθηκαν  με συναδέλφους από τα υπόλοιπα, συνεργαζόμενα στο πρόγραμμα Εrasmus+, σχολεία στην φιλόξενη τουρκική πόλη Tuzla της Κωνσταντινούπολης. Η πρώτη αυτή συνάντηση είχε σκοπό τη γνωριμία μεταξύ των μελών των διαφόρων χωρών (Βουλγαρία, Ελλάδα, Ιταλία, Ρουμανία, Τουρκία, Ισπανία, Πολωνία, Κροατία) καθώς επίσης και την οργάνωση των μελλοντικών δράσεων του προγράμματος.

5 62

Στα πλαίσια της παρουσίασης κάθε χώρας πραγματοποιήθηκε έρευνα μέσω ερωτηματολογίου σχετικά με τις απόψεις και αντιλήψεις των μαθητών του σχολείου για τους ηλικιωμένους συμπολίτες μας, τα άτομα με ειδικές ανάγκες και τα κατοικίδια (πατήστε εδώ για τα αποτελέσματα) ενώ δημιουργήθηκε από την εκπαιδευτικό Κιλισμανή Μαριάνθη και παρουσιάστηκε το παρακάτω βίντεο.

Κατηγορίες: Ευρωπαϊκά Προγράμματα. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.