Πλαστικά καπάκια – Ανακύκλωσε κι εσύ!

13 Φεβρουαρίου 2015 από 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΥΛΑΙΑΣ

plastic_caps_1

Τις θερμές ευχαριστίες εκ μέρους του Πανελλήνιου Συλλόγου Παραπληγικών μετέφερε προφορικά αλλά και εγγράφως στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας ο Πρόεδρος του Παραρτήματος Μακεδονίας – Θράκης κος Γεώργιος Αυγουστίδης.

letter

Αφορμή ήταν η συγκέντρωση σε ειδικά κουτιά στο χώρο του σχολείου πλαστικών καπακιών. Σε σύντομη εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην αυλή του σχολείου, ο κος Αυγουστίδης ενημέρωσε τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς για τη διαδικασία της ανταποδοτικής ανακύκλωσης των καπακιών, η οποία αποφέρει χρηματικά ποσά στο σύλλογο για την αγορά και διάθεση στα μέλη του συλλόγου τεχνητών μελών και αμαξιδίων. Ιδιαίτερα συγκινημένος από την προσφορά των μαθητών, ο πρόεδρος τόνισε τη σημασία της αλληλεγγύης προς όφελος ασθενέστερων κοινωνικών ομάδων και τους προέτρεψε να συνεχίσουν την αξιέπαινη προσπάθεια.

plastic_caps_2

Δεν υπάρχουν σχόλια μέχρι τώρα ↓

Δεν υπάρχουν σχόλια ακόμη.