Το Δέντρο των Υποσχέσεων

Το σχολείο μας συμμετείχε με δημιουργίες των παιδιών στο πρόγραμμα “Φτιάχουμε το δέντρο των Υποσχέσεων” που έγινε  στο πλαίσιο της καμπάνιας ενημέρωσης για την κλιματική αλλαγή με αφορμή τη Διάσκεψη των Ηνωμένων Εθνών για την Κλιματική Αλλαγή – COP26 που πραγματοποιείται στη Γλασκώβη από τη 01 έως τις 12 Νοεμβρίου 2021. Η δράση είναι μια πρωτοβουλία των Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης των Διευθύνσεων Α/θμιας Εκπαίδευσης Α’  & Γ’ Αθήνας και Δυτ. Αττικής. Τη συμμετοχή του σχολείου μας οργάνωσε, επιμελήθηκε και παρουσίασε η εκπαιδευτικός Εικαστικών μας κ. Χανδρινού Θεοδώρα. Συμμετείχε και η εκπαιδευτικός αγγλικής γλώσσας κ. Συριοπούλου Θάλεια. Δείτε τις εργασίες πολλών σχολείων, αλλά βρείτε του σχολείου μας και σχολιάστε την.

Έγινε με το Padlet